SALA MANGA 3Palau 5

DIJOUS 1 DE NOVEMBRE
11:00 12:00 Presentació de novetats de Cine Asia
12:00 13:00 Master class amb Nagabe
13:00 14:00 Presentació novetats Jonu Media
14:00 15:00 Presentació de Novetats Mediatres Estudio
15:00 16:30 Presentació i entrega de Premis Fanzines
16:30 17:30 Presentació Novetats Tomodomo Ediciones
17:30 18:30 Presentació Novetats Fandogamia
18:30 19:30 Presentació Novetats Letrablanka
19:30 20:00 Presentació de Novetats de Satori Ediciones
DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE
10:00 11:30 Roda premsa autors Zelda (només premsa)
11:30 13:00 Viatjar al Japó – turisme de manga i anime amb JNTO y JAL
13:00 13:30 Presentació de Novetats La Cúpula Ediciones
16:00 17:00 Master Class Taishi Zaou & Eiki Eiki
17:00 18:00 Presentació Making of de "Spot de dibujos animados para el Salón del Manga" amb Escola Joso
18:00 19:00 Meet & Greet: Junnyan
19:30 20:00 Com arribar a ser un samurái amb Casa Asia
DISSABTE 3 DE NOVEMBRE
10:00 11:00 Trobada amb Taishi Zaou & Eiki Eiki
11:00 12:00 Master class amb Akira Himekawa
12:00 13:00 Presentació de novetats ECC Ediciones
13:00 14:00 Presentació de novetats Milky Way Ediciones
14:00 15:00 Presentació de novetats Ediciones Babylon
15:30 16:00 Presentació de novetats NowEvolution
16:00 17:00 Presentació de novetats Selecta Visión
17:00 18:00 Presentació de novetats Planeta Cómic
18:00 19:00 Presentació de novetats Norma Editorial
19:00 20:00 Presentació de novetats IVREA
DIUMENGE 4 DE NOVEMBRE
11:00 12:00 Trobada amb Akira Himekawa
12:00 13:00 Presentación libro Ilustraciones Vendrell - Escuela JOSO & Ikari Studio
13:00 14:00 Master class amb Daisuke Hagiwara
14:00 15:30 Viatjar al Japó – turisme de manga i anime i introducció a la llengua i cultura japonesa amb JNTO, JAL, Fundación Japón
15:30 16:30 Q&A de Nana Kitade
18:00 19:00 Trobada amb Nagabe

SALA MANGA 5Palau 5

DIJOUS 1 DE NOVEMBRE
11:00 12:30 Conferència: Homenaje a Isao Takahata amb CineAsia
12:30 14:00 Conferència: Turismo Otaku amb Marc Bernabé
14:00 15:30 Taula rodona: Shojo, Shonen, Seinen, Josei... ¿para qué sirven las demografías? Con Carlos Subero, Javier Alba, Pedro Kat. Modera: Oriol Estrada Rangil
15:30 17:00 Taula rodona: ¿Sigue siendo Osamu Tezuka relevante? Amb Marc Bernabé, Ignasi Estapé, Carolina Plou, José A. Serrano. Modera: Oriol Estrada Rangil
17:00 18:30 Viatjar al Japó – turisme de manga i anime amb JNTO y JAL
18:30 20:00 Taula Rodona: Gekiga, abriendo las puertas al manga adulto amb Marc Bernabé, Breixo Harguindey, Carolina Plou. Modera: Oriol Estrada Rangil
DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE
10:30 12:00 Paru Itagaki Meet & Greet (només per guanyadors del sorteig de signatures)
12:00 13:30 Conferència: del manga al live-action amb CineAsia
13:30 15:00 Conferència: Manga, anime y videojuegos con Francesc Xavier Blasco
15:00 17:00 Conferència: Introducción al anime. 100 años de animación japonesa con Manu Guerrero
18:30 20:00 Japonismo fanástico: monstruos y fantasías japonesas en el arte occidental amb Ricard Bru
DISSABTE 3 DE NOVEMBRE
10:30 12:00 Taula rodona: Mangañol, ¿es manga o es otra cosa? Amb Xian Nu Studio, Josep Busquet, Marta Salmons, Toni Kudo (Letrablanka). Modera: Oriol Estrada Rangil
12:00 13:00 Frederic Toutlemonde entrevista a Paru Itagaki
13:00 14:00 Encuentro amb Daisuke Hagiwara
14:00 15:30 Taula rodona: El mundo del coleccionismo de figuras amb Sergio Sierra, Toshiharu Kamei. Modera: Alberto Martínez
15:30 16:30 Master Class amb Masaki Sato
16:30 17:30 Miree: mi experiencia cantando en Japón
17:30 18:30 Conferència: Osamu Tezuka, el Dios del Manga amb Oriol Estrada Rangil
18:30 20:00 Meet & Greet: Nana Kitade
DIUMENGE 4 DE NOVEMBRE
10:30 12:00 Viatjar al Japó – turisme de manga i anime amb JNTO y JAL
12:00 13:00 Confèrencia: el shojo manga y el grupo del 24 con Marc Bernabé
13:00 14:30 Taula rodona: el shojo i el josei a Espanya. Amb Laia Folch, Tomodomo Ediciones, Adrian Serra. Modera: Oriol Estrada Rangil
14:30 16:00 Conferència: Biografía rápida en una sociedad de amantes evolutivos amb Tatsuo Unemi
16:00 17:00 Q&A Junnyan
17:00 18:30 Taula rodona 50 años de la revolución Shonen Jump amb Annabel Espada, David Hernando, Max Plaza, Genís Puig, . Modera: Oriol Estrada Rangil
18:30 19:30 Trobada amb Kamui

MINI STAGEPalau 1

DIJOUS 1 DE NOVEMBRE
09:30 12:00 Just Dance
12:00 13:00 Karaoke Lliure amb Brigada SOS
13:00 14:00 Demostració de ball tradicional Nihon Buyo amb Noriko Hata
14:00 16:00 Just Dance amb Vice2Dance
16:00 20:00 Vice2Dance
DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE
09:30 12:00 Just Dance
12:00 14:00 Vice2Dance
14:00 16:00 Just Dance amb Vice2Dance
16:00 20:00 Vice2Dance
DISSABTE 3 DE NOVEMBRE
09:30 12:00 Just Dance
12:00 13:00 Taller Idol Dance amb Emika Kamieda (exNMB48)
13:00 14:00 Exhibició sumi-e de Mitsuru Nagata
14:00 16:00 Just Dance amb Vice2Dance
16:30 17:00 Taller Matsuri Taiko
18:00 19:00 Cerimonia del te
19:00 20:00 Cerimonia del te
DIUMENGE 4 DE NOVEMBRE
09:30 12:00 Just Dance
12:00 13:00 Karaoke Lliure amb Brigada SOS
13:00 14:00 Taller d'Idol Dance amb Emika Kamieda (exNMB48)
14:00 16:00 Just Dance amb Vice2Dance
16:00 20:00 Vice2Dance

AUDITORI / SALA CINEMAPalacio 5

DIJOUS 1 DE NOVEMBRE
09:30 11:00 Focus Anime 21º Japan Media Arts Festival (curtmetratges, 85 min) V.O.S.I.
11:00 13:15 Especial Mamoru Hosoda: El niño y la bestia (V.E.) (119 min)

Autoritzada per a tots els públics

13:15 15:00 Tribut a Isao Takahata: La tumba de las luciérnagas (V.E.) (93 min)

No recomenada per a menors de 12 anys

15:00 17:30 Gran estrena: Maquia (V.O.S.E.) (115 min)

No recomenada per a menors de 7 anys

17:30 20:00 Gran estrena: Inuyashiki (V.O.S.E.) (127 min)

No recomenada per a menors de 7 anys

DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE
09:30 11:00 Anime kids: Yo-Kai Watch, la película (V.E.) (97 min)

Autoritzada per a tots els públics

12:00 13:00 Entrega de Premis del Saló del Manga de Barcelona
14:30 16:30 Especial Ghibli: El Viaje de Chihiro (V.O.S.E.) (124 min)

Autoritzada per a tots els públics

16:30 18:00 Especial Ghibli: Never Ending Man (76 min) V.O.S.I.

Autoritzada per a tots els públics

18:00 18:30 Curtmetratge: Mi nombre es Koji  (15 min)

Amb la presència del director

18:30 20:00 Gran estrena: Bungo Stray Dogs: Dead Apple (V.O.S.E.) (90 min)

No recomenada per a menors de 7 anys

DISSABTE 3 DE NOVEMBRE
09:00 10:30 Programa premiat del 21º Japan Media Arts Festival (56 min) V.O. S.I.
10:30 13:00 Tribut a Isao Takahata: El cuento de la princesa Kaguya (V.E.) (137 min)

Autoritzada per a tots els públics

13:00 15:00 Full Moon Festival: Concert de Six Gravity i Procellarum

Regal a les primeres 100 persones, pals lluminosos per al concert

15:00 17:30 Gran estrena: Quiero comer tu páncreas (V.O.S.E.) (115 min)
17:30 20:00 Gran estrena: Tokyo Ghoul (V.O.S.E.) (120 min)

No recomenada per a menors de 7 anys

DIUMENGE 4 DE NOVEMBRE
09:30 11:00 Especial Idols: Documental Perfume (53 min)
11:00 12:30 Anime kids: Mary y la flor de la bruja (V.E.) (103 min)

Autoritzada per a tots els públics

12:30 14:00 Trobada amb Masaki Sato y projecció de Dragon Ball Z: Especial de TV Bardock (45 min) (V.E.)
14:00 15:00 Especial Studio Ghibli: Ronja, la hija del bandolero (V.E.)
15:00 17:30 Especial Mamoru Hosoda:  Mirai, mi hermana pequeña (V.O.S.E.) (100 min)

No recomenada per a menors de 12 anys

17:30 20:00 Especial Osamu Tezuka: Buda (V.E.) (111 min)

No recomenada per a menors de 7 anys


GRAN ESCENARIPlaça Univers

DIJOUS 1 DE NOVEMBRE
09:30 10:30 Exhibición K-Pop (por Han-a)
10:30 11:30 El Show de Bleda & Vulvarde: (Pasapalabra Troll, ¿A quién matas?, ¿Qué prefieres?, Challenge y Adivina Opening)
11:30 13:15 Concurso Cosplay Nintendo: Super Smash Bros Ultimate
13:15 15:00 Batalla Kpop Random Dance amb Miila Productions
15:30 16:30 Concierto: Cacatua Plus
16:30 17:00 Concierto: Miree
17:00 19:00 Concurso: Idol Contest: Shine bright like an Idol. Actuación especial de la idol Bunny Kaisui.
19:00 19:30 Concierto: Iria, ganadora del Anime Song Contest 2017
19:30 20:00 Entrega de premios: Idol Contest: Shine bright like an idol
DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE
10:15 11:15 Cosplay on Stage
11:15 11:30 Cosplay Show Luiza ECG Solo 2018
11:30 14:00 Exhibición K-pop (per AKA)
14:00 14:30 Actuación de Cosplay Ganadores Final Española del ECG 2018
14:30 15:45 Concierto: Takashi Hatsushiba
15:45 17:00 Concierto: Nana Kitade
17:00 19:00 Final Española del European Cosplay Gathering 2019
19:00 19:30 Concierto: Mizuki
19:30 20:00 Entrega de premios: Final Española del European Cosplay Gathering 2019
DISSABTE 3 DE NOVEMBRE
10.30 11:00 Concierto: Matsuri Taiko
11:00 11:30 Cosplay Show Banana Cospboys
11:30 13:00 Concurso: K-Pop Assault: Wow, Dancetastic Baby
13:00 13:30 Show de Cosplay Ganadores Final Española del WCS 2018
13:30 14:00 Entrega de Premios: K-pop
14:00 15:00 Concierto: Nana Kitade
15:00 16:00 Idol Dance con Emika Kamieda, ex-NMB48
16:00 17:00 El Show de Bleda & Vulvarde: (Pasapalabra Troll, ¿A quién matas?, ¿Qué prefieres?, Challenge y Adivina Opening)
17:00 19:00 Concurso: Final Española del World Cosplay Summit 2019
19:00 19:30 Concierto: Miree
19:30 20:00 Entrega de premios: Final Española World Cosplay Summit 2019
DIUMENGE 4 DE NOVEMBRE
09:30 12:00 Let’s Dance Aidoru ja nai Hikari Stars,Kyarameru’s Idols, Kizuna Umi no Sirens, Project Kirara,Mirai no Pleyade's
12:00 12:15 Actuación Cosplayers Ganadores de la Final Española CCCC 2018
12:15 13:00 Desfile Cosplay Infantil y Juvenil
13:00 13:30 Taller Copslay de Banana Cospboys
14:00 15:00 Concierto: Takashi Hatsushiba
16:00 17:00 Exhibició: The Samurai Sword Artists Kamui
17:00 18:00 Final Española del Clara Cow’s Cosplay Cup 2019
18:00 19:00 Concierto: Fátima Ayats
19:00 19:30 Entrega de premios: Final Española del Clara Cow’s Cosplay Cup 2019

JOCS JAPONESOSPalacio 5

DIJOUS 1 DE NOVEMBRE
11:00 14:00 Shogi amb Shogi en espanyol en col·laboració amb Casa Asia
16:00 20:00 Shogi amb Shogi no Kokoro
DIVENDRES 2 DE NOVEMBRE
11:00 14:00 Shogi amb Shogi en espanyol en col·laboració amb Casa Asia
11:00 13:30 Juga a Dragon Ball Super Card Game amb Cartonazos en col·laboració amb Casa Asia
16:00 20:00 Shogi amb Shogi no Kokoro
DISSABTE 3 DE NOVEMBRE
10:00 14:30 Torneig de Dragon Ball Super Card Game amb Cartonazos en col·laboració amb Casa Asia
11:00 14:00 Shogi amb Shogi en espanyol en col·laboració amb Casa Asia
16:00 20:00 Shogi amb Shogi no Kokoro
DIUMENGE 4 DE NOVEMBRE
11:00 14:00 Shogi amb Shogi en espanyol en col·laboració amb Casa Asia
11:00 13:30 Juga a Dragon Ball Super Card Game amb Cartonazos en col·laboració amb Casa Asia
16:00 20:00 Shogi amb Shogi no Kokoro
16:00 18:00 Juga a Dragon Ball Super Card Game amb Cartonazos en col·laboració amb Casa Asia

La programació pot patir canvis de darrera hora.

Organitzat per:
Saló del Manga de Barcelona
© 2018 All rights reserved
C/. Palau, 4
08002 Barcelona (Spain)
info@ficomic.com
comic-barcelona.com

Aquesta web utilitza galetes (cookies) pròpies i de tercers per oferir una millor navegació. 
Al navegar-hi l'usuari accepta l'ús que fem de les galetes (cookies). 
L'usuari pot evitar la generació de galetes (cookies) i eliminar-les mitjançant les opcions del seu navegador. 
Bloquejar les galetes (cookies) pot implicar que alguns dels serveis i opcions d'aquesta web no funcionin correctament.