MANGA BARCELONA
29 OCT - 1 NOV 2021
FIRA BARCELONA MONTJUÏC
29 OCT - 1 NOV 2021
FIRA BARCELONA MONTJUÏC

TALLER MANGAXPERIENCE JOSO

Aquest any l'escola Joso va realitzar tallers manga en un espai obert a tot públic, dividit en 2 ÀREES que van funcionar en paral·lel.

TALLER MANGAXPERIENCE JOSO TALLER MANGAXPERIENCE JOSO

ÀREA 1

CONCURS CONTINU

Creació i caracterització d'un personatge de la sèrie "Gryphoon". Activitat oberta a tot el públic.

Horari: Divendres, Dissabte, diumenge i dilluns de 9:30 a 20:00 ininterrompudament.


ÀREA 2

WORK IN PROGRESS (Escenari de l'espai TALLER MANGAXPERIENCE)

Una selecció exclusiva de dibuixants d'Escola Joso, realitzaran demostracions del seu treball en directe al llarg dels quatre dies del Manga Barcelona.

Aquesta activitat es desenvoluparà per espai d'un màxim de 90 minuts per autor i sessió i en paral·lel a el "Concurs continuat" especificat en l'apartat anterior.


AUTORS, DIES I HORARIS DEMO-WORK IN PROGRESS

Divendres
10: 30h a 12: 00h: Kunti Marès
12: 15h a 13: 45h: Marian Company (La història del manga en manga, PlanetaManga)
17:30-18:30 Luis Montes (Gryphoon, PlanetaManga)

Dissabte
10: 15h a 11: 15h: Santi Casas (Rondallas i Pigüi, PlanetaManga)
13: 15h a 14: 30h: Ernest Sala (Uroboros, PlanetaManga; El Guardian Invisible)
16:15 a 17: 15h: Ran i Kurohaine (Urara)
17:30 a 19: 00h: Xan Elías Borràs (Escultura digital)

Diumenge
10: 30h a 12: 00h: Konata (Edo i Nebesta, PlanetaManga)
12: 15h a 13: 45h: Misha (A través del Khamsin i Pechanko)
16:15 a 17: 15h: Sara Lozoya (Flashlight, PlanetaManga)
19:00 a 20: 00h: Sergio Hernandez i Toni Caballero (Backhome, PlanetaManga)

Dilluns
10: 30h a 12: 00h: Carlos Moreno (The Pillows, PlanetaManga)
12: 15h a 13: 45h: Dani Bermúdez i Fidel De Tovar (Arashiyama, Liquid Memories, El tiempo de los tres)
16:15 a 17: 15h: Victor Garcia (Fantasy Riders)


ROYAL GRAPHIC RUMBLE

"Duels gràfics" entre dos genials dibuixants del nostre país.

Un divertiment, sense vencedors ni vençuts, on un repte posarà a prova l'habilitat dels artistes a través d’ irrepetibles combats gràfics.


AUTORS I HORARIS ROYAL GRAPHIC RUMBLE

Dissabte
11: 30h a 13: 00h: Konata (PlanetaManga) Vs Drawill (Bloodmoon)

Diumenge
17: 30h a 19: 00h: Dani Bermúdez (Liquid Memories) Vs Lluitador sorpresa 

Dilluns
17: 30h a 19: 00h: Jonatan Cantero (Korokke) Vs David Navarro (editorial SM i detectius d'animals)


Organitzat per:

Manga Barcelona
C/. València, 279
08009 Barcelona (Spain)
info@ficomic.com
www.manga-barcelona.com

© 2021 All rights reserved

Aquesta web usa cookies pròpies i de tercers per a oferir un millor servei i fer estadístiques de dades d'ús. Accepta-les abans de continuar navegant per a poder gaudir de tots els seus continguts amb plena funcionalitat.

Si vols més informació o modificar la seva configuració, visita la nostra Política de Cookies.