31 OCT - 3 NOV 2019
FIRA BARCELONA MONTJUÏC
31 OCT - 3 NOV 2019
FIRA BARCELONA MONTJUÏC
NOMINATS ALS PREMIS DEL 25 MANGA BARCELONA

Els fans del manga i l'anime, els professionals del sector i el públic en general han seleccionat mitjançant les seves votacions als nominats oficials dels premis del 25 Manga Barcelona. En la segona fase es determinarà als guanyadors de tots els premis, tasca que recaurà en un jurat compost per Josep Maria Berengueras, periodista d'El Periódico; l'autora Marta Salmons; Santi Casas, autor i professor de l'Escola Joso; Mónica Rex, redactora de Zona Negativa i Oriol Estrada, divulgador i assessor del 25 Manga Barcelona. Aquest jurat basarà la seva decisió final en els tres nominats per major nombre de vots en cada categoria. Entre les categories guanyadores trobem les següents: Millor Shonen, Millor Shojo, Millor Seinen, Millor Kodomo, Millor Josei, Millor Manga d'autor espanyol, Millor sèrie d'anime, Millor pel·lícula d'anime, Millor Live-Action, Millor Light Novel i Millor Fanzine de o sobre manga.

Els guanyadors dels premis, que no tenen dotació econòmica, es donaran a conèixer el dijous 31 d'octubre durant la celebració del 25 Manga Barcelona.

A continuació us facilitem el llistat amb tots els nominats:



MILLOR SHŌNEN

Bakemonogatari. (Monster Tale).
NisiOisiN, Oh! Great, VOFAN (Milky Way Ediciones)

Guardianes de la Noche. (Kimetsu no Yaiba).
Koyoharu Gotouge (Norma Editorial)

The Promised Neverland.
Kaiu Shirai, Posuka Demizu (Norma Editorial)

MILLOR SHŌJO

CardCaptor Sakura: Clear Card Arc.
CLAMP (Norma Editorial)

Children Of The Whales.
Abi Umeda (Milky Way Ediciones)

Yona, Princesa del Amanecer (Akatsuki no Yona).
Mizuho Kusanagi (Norma Editorial)

MILLOR SEINEN

Atelier of Witch Hat (El Atelier de Sombreros de Mago).
Kamome Shirahama (Milky Way Ediciones)

Golden Kamuy.
Satoru Noda (Milky Way Ediciones)

One-Punch Man.
One, Yusuke Murata (Editorial Ivrea)

MILLOR KODOMO

Animal Crossing.
Sayori Abe (Norma Editorial)

Doraemon y el pequeño dinosaurio.
Fujiko.F.Fujio, Shin-Ei Animation (Planeta Cómic)

Super Mario Aventuras.
Yukio Sawada (Planeta Cómic)

MILLOR JOSEI

Catarsis.
Moto Hagio (Ediciones Tomodomo)

Mi Giovanni.
Hozumi (Milky Way Ediciones)

Qué difícil es el amor para un otaku.
Fujita (ECC Ediciones)

MILLOR MANGA D’AUTOR ESPANYOL

Liquid Memories, el asesino del agua.
Dani Bermúdez y Fidel de Tovar (Norma editorial)

Reboot.
Manu López (Norma Editorial)

Zinzyde.
Klaux (Fandogamia Editorial)

MILLOR SERIE D’ANIME

Ataque a los titanes.
(Selecta Visión)

Made In Abyss.
(Selecta Visión)

Mob Psycho.
(Crunchyroll)

MILLOR PELÍCULA DE ANIME

A Silent Voice.
(Selecta Visión)

Dragon Ball Super: Broly.
(Selecta Visión)

Quiero comerme tu páncreas.
(Selecta Visión)

MILLOR LIVE-ACTION

Alita: Ángel de Combate.
(20th Century Fox)

Gintama.
(Mediatres Estudio)

Pokémon: Detective Pikachu.
(Warner Bros)

MILLOR LIGHT NOVEL

El jardín de las palabras.
Makoto Shinkai (Planeta Cómic)

Re:Zero - Empezar de cero en un mundo diferente.
Shinichirô Ôtsuka, Tappei Nagatsuki (Planeta Cómic)

The Promised Neverland: La carta de Norman.
Kaiu Shirai, Nanao, Posuka Demizu (Norma Editorial)

MILLOR FANZINE DE O SOBRE MANGA

El Jardín de Ceres.
Paula González y Diego Iglesias (Wonderpun)

Kick!.
Sofiskita (Sofía Barbosa Cebada)

One Shot Jam.
Iván Roca (Rockmedia) (VVAA)

Organitzat per:

Manga Barcelona
C/. Palau, 4
08002 Barcelona (Spain)
info@ficomic.com
www.manga-barcelona.com

© 2019 All rights reserved