31 OCT - 3 NOV 2019
FIRA BARCELONA MONTJUÏC
31 OCT - 3 NOV 2019
FIRA BARCELONA MONTJUÏC

MANGAXPERIENCE JOSO

Palau 4

 

Espai obert a tot el públic, dividit en dues àrees que funcionaran en paral·lel, des del DIJOUS 31 d’Ocubre al DIUMENGE 3 de Novembre:


AREA 1

MANGA-TALLER CONTINU.

Pràctiques sobre el dibuix i el llenguatge del Manga obert a tota mena de públic, mitjançant fitxes de treball en els següents temes:

-La continuïtat en la narrativa.

-La Creació de personatges.

HORARI: Dijous, divendres, dissabte i diumenge de 9.30 a 20.00 ininterrompudament.


AREA 2

MANGA-WORK IN PROGRESS. (Escenari de l’espai Taller)

Reconeguts mangakas professionals del nostre país i docents de Escola Joso, realitzaran processos dels seus treballs en directe al llarg dels quatre dies del Manga Barcelona.

En aquesta edició tenim el luxe de comptar amb la participació especial de dos convidats d'honor: Kenny Ruiz i Belén Ortega.

Aquesta activitat es desenvoluparà per espai d'un màxim de 120 minuts per autor i sessió i en paral·lel a les practiques continuades descrites en l'anterior, especificats en l'apartat anterior.

Dijous, Divendres, dissabte i diumenge de 10:00 a 13:30 I 16:30 A 19:30.


AUTORES Y HORARIOS WORK IN PROGRESS

Dijous

10:00h a 11:30h: DAVID CALDERON (“Mera”, ”Raven”)

12:00 a 13:30  SARA SOLER ("Red & Blue", "En la Oscuridad") 

16:00h a 17:30h: MARTA SALMONS (“A través de Kamshin”)

18.00h a 19:30h: KENNY RUIZ (“Telémaco”, “Dos espadas”)

 

Divendres

10:00h a 11:30h: LAURA FERNANDEZ (“Urara”)

12:00h a 13:30h: LAURA RODRIGUEZ (“Urara”)

13:15h a 14:00h: MAKING OF DEL SPOT DE " MANGA BARCELONA". 

16:00h a 17:30h: CARLOS MORENO (“Viaje a Xambala”)

18.00h a 19:30h: SENSHIRU (“Wing”)

 

Dissabte

10:00h a 11:30h: FERNANDO CASAUS (“Monster book of Manga”)

12:00h a 13:30h: DANI BERMUDEZ (“Arashiyama” “Liquid Memories”)

16.00h a 17:30h: BELEN ORTEGA (“Milenium”, “Himawari”)

18:00h a 19:30h: MARIAN (“La Historia del Manga”)

 

Diumenge

10:00h a 11:30h: BEA (“Diferente”)

12:00h a 13:30h: NINAMO (“HuniePop”, “BugsnBalls”)

16:00h a 17:30h: MISHA (“A través del Kamshin” )

18.00h a 19:30h: LUIS MONTES ( “Gryphoon”)

Shin Chan Square
Shin Chan Square
Palau 2
Hasbro Panel
Hasbro Panel
Palau 5
Softcombat
Softcombat
Palau 5
Manga-Associa’t
Manga-Associa’t
Palau 5
MANGAXPERIENCE JOSO
MANGAXPERIENCE JOSO
Palau 4
TALLER D'ANIME
TALLER D'ANIME
Palau 4
OTAKU SUMMIT Preview
OTAKU SUMMIT Preview
Palau 5

Organitzat per:

Manga Barcelona
C/. Palau, 4
08002 Barcelona (Spain)
info@ficomic.com
www.manga-barcelona.com

© 2019 All rights reserved